NEW – Reality
Každá cena je speciálně ušita vašim projektovým požadavkům. Nejsem příznivcem cenových balíčků, protože vy jako zákazník obvykle dostanete něco, co ve skutečnosti nechcete. Proto, pro transparentnost, je moje cena
850 Kč za 1 hodinu mé práce.
Pro představu se může cena pohybovat od 1800 Kč za nafocení bytu 1kk v Praze (interiér + exteriér + postprodukce), až například do 50 000 Kč za kompletní foto i video dokumentaci rodinného domu mimo prahu s okolím, včetně interview, práce s komparzem, animace loga, přechodů, titulků a dalších grafických prací. Jak vidíte cenové rozpětí je opravdu široké.
Seznam nabízených služeb:
Realitní fotografie: Realitní video: V jakém formátu dostaneme fotky nebo video? Kam můžete dojet? Zvládnete dělat foto i video najednou? Budete naše fotky někde zveřejňovat? Napadá Vás další otázka? Neváhejte se na cokoliv zeptat, rád Vám pomohu.
Nejčastěji kladené dotazy:
Jak objednat a jak vytvořit rezervaci?
JSEM MATYÁŠ
realitní fotograf | realitní kameraman
Nejvíce o mé práci v realitách prozradí rozhovor pro společnost, u které jsem zároveň v týmu: PROPEXA.CZ.
ZOBRAZIT ROZHOVOR Na jaké prvky se při prezentaci nemovitosti primárně zaměřuješ? Co byl podle tebe ten zlomový bod, že se realitní videa nyní těší mezi makléři takové oblibě? Matyáši, vnímáš realitní videa jako významný marketingový nástroj pro makléře? Co podle tebe odlišuje kvalitní profesionální prezentaci nemovitosti od té průměrné? Těším se na naší spolupráci.
Jak vypadala tvoje cesta k realitní video produkci a fotografování?
Realitní fotografie byla jednou z mých první placených zakázek a díky ní jsem se rozhodl opustit svět online marketingového korporátu a pustit se do toho na vlastní pěst. U realit se jedná o spíše o technické focení, kde hraje velkou roli perspektiva, kompozice a světlo, má svá pravidla. Je tak zajímavá, protože zde rozhodují opravdové maličkosti, možností zde není tolik, ale o to kreativněji se snažím k práci přistupovat. Produkce realitních videí přišla až o dost později, dříve o to nebyl takový zájem. Tento trend vznikl až během posledních pár let. Já naštěstí mezitím nasbíral zkušenosti z produkce firemních a svatebních videí. Přeci jen je video o něco komplikovanější než realitní fotografie.
Prezentace nemovitosti musí v první řadě zaujmout a v dalším kroku ukázat, jak ve skutečnosti vypadá. Například volbou příliš širokého objektivu, které jsou často na mobilech, se na fotkách může zdát prostor větší (nafouknutější) než ve skutečnosti je, a to je podle mě špatně. Nemovitost musí co nejvíce odpovídat realitě a nezkreslovat. Mým cílem je, aby si klient dokázal reálně představit, jak prostor vypadá. Na fotkách a obzvláště ve videu samotném se poté snažím ukázat nejen celkový prostor, ale atmosféru místa, a vyvolat v lidech emoce.
Jedná se o další trend. Video je čím dál populárnější nejen v realitách a je to skvělý způsob, jak zaujmout a odlišit se od konkurence. Myslím, že velký podíl na tom mají i trendy sociálních sítí, které zvyšují rychlost konzumace a selekci informací klientů a tím se čím dál víc vydávají směrem k videu.
Určitě ano. Pohyblivý obraz dokáže lépe zaujmout, navíc jeho prostřednictvím lze v krátkosti prezentovat více informací najednou. Lidé se tak narozdíl od psaného textu necítí zahlcení. A jako bonus je v rámci videa více prostoru pro kreativitu a tím i lepší znázornění atmosféry daného místa. Na druhou stranu by ale video mělo být součástí tradičních fotografií, na kterých si klient může prohlédnout prostory dopodrobna a projít si k nim veškeré potřebné a technické informace.
V první řadě profesionální obraz zaujme už na první pohled a je rozeznatelný od všech průměrných fotografií v nekonečném seznamu vyhledávaných nemovitostí. Profesionální prezentace nemovitosti obsahuje všechny potřebné informace a jasnou vizuální představu o tom, jak nemovitost vypadá. Klient i prodávající tak šetří čas a čas jsou peníze. Také samotný způsob, jakým jsou informace prezentovány, může rozhodnout o tom, jestli nemovitost klienta zaujme a rozhodne se pro investici či nikoliv.