REALITNÍ FOCENÍ

Bohnice-Web-5
Propexa-Pardubice-Web-1
Pokoj8-3
Pokoj12-1
Pokoj9-3
Propexa-Praha-Web-32
Milan 2_12_2020-Web-18
Room_5
Propexa-Praha-Web-31
Gradient_Reality
Další ukázky mé práce:
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Ceník

Každá cena je speciálně ušita vašim projektovým požadavkům. Nejsem příznivcem cenových balíčků, protože vy jako zákazník obvykle dostanete něco, co ve skutečnosti nechcete. Proto, pro transparentnost, je moje cena

500 Kč za 1 hodinu mé práce.

Pro představu se může cena pohybovat od 1800 Kč za nafocení bytu 1kk v Praze (interiér + exteriér + postprodukce), až například do 50 000 Kč za kompletní foto i video dokumentaci rodinného domu mimo prahu s okolím, včetně interview, práce s komparzem, animace loga, přechodů, titulků a dalších grafických prací. Jak vidíte cenové rozpětí je opravdu široké.

Seznam nabízených služeb:

Realitní fotografie:


 • interiér
 • exteriér a okolí
 • lifestyle
 • portrét


 

 

Realitní video:


 • natočení prostor
 • natočení exteriéru a okolí
 • interview
 • práce s komparzem
 • POV záběry
 • voice over
 • hudba
 • animace loga
 • animace popisů a přechodů
 • colograding
 • (dron) momentálně není k dispozici


 

 

Na závěr se ještě pojďme společně podívat na
Nejčastěji kladené dotazy:


Jak objednat a jak vytvořit rezervaci?

 • Objednejte a vytvořte si rezervaci snadno pomocí formuláře níže. Nebo mě můžete přímo kontaktovat emailem na matyas@censky.cz a já Vám obratem poskytnu veškeré potřebné informace a rád zodpovím veškeré Vaše otázky.

V jakém formátu dostaneme fotky nebo video?

 • Finální fotografie Vám připravím v digitálním formátu a to: Plné rozlišení JPEG až 4000 x 6000px, Optimalizované pro Facebook JPEG 2048px, Optimalizované pro Instagram 4x5 Portrétní Oříznutí JPEG 1350px, Optimalizované pro Web/Email JPEG 1920px.

 • Videa jsou poskytována ve formátu FullHD

 • Licencovaná hudba z mé hudební galerie pro vaše video v ceně

 • Neposkytuji RAW (neupravené) fotografie ani záběry bez předchozího souhlasu.

Kam můžete dojet?

 • Reality fotím a natáčím po celé České republice, ale i v zahraničí. Po domluvě není problém dojet kamkoliv.

Zvládnete dělat foto i video najednou?

 • Ano, ze zkušenosti se interiér a exteriér dá nafotit a natočit za jeden natáčecí den, včetně interview. Bude-li však potřeba nafotit či natočit okolí, případně pracovat s komparzem, bude potřeba mít pro jistotu jako rezervu ještě jeden den natáčení navíc.

Budete naše fotky někde zveřejňovat?

 • Fotky nebo video zveřejňuji ve svém portfoliu na webu, Instagramu, Facebooku a Youtube kanálu. Nepřejete-li si mít Vaše fotky zveřejněné, upozorněte mě na to prosím. Budu však velmi vděčný za souhlas se sdílením, protože bez toho by moji budoucí zákazníci netušili, jak moje práce vypadá.

Napadá Vás další otázka? Neváhejte se na cokoliv zeptat, rád Vám pomohu.

 

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ


JSEM MATYÁŠ
realitní fotograf | realitní kameraman

Nejvíce o mé práci v realitách prozradí rozhovor pro společnost, u které jsem zároveň v týmu: PROPEXA.CZ.

ZOBRAZIT ROZHOVOR


Jak vypadala tvoje cesta k realitní video produkci a fotografování?
Realitní fotografie byla jednou z mých první placených zakázek a díky ní jsem se rozhodl opustit svět online marketingového korporátu a pustit se do toho na vlastní pěst. U realit se jedná o spíše o technické focení, kde hraje velkou roli perspektiva, kompozice a světlo, má svá pravidla. Je tak zajímavá, protože zde rozhodují opravdové maličkosti, možností zde není tolik, ale o to kreativněji se snažím k práci přistupovat. Produkce realitních videí přišla až o dost později, dříve o to nebyl takový zájem. Tento trend vznikl až během posledních pár let. Já naštěstí mezitím nasbíral zkušenosti z produkce firemních a svatebních videí. Přeci jen je video o něco komplikovanější než realitní fotografie.

Na jaké prvky se při prezentaci nemovitosti primárně zaměřuješ?
Prezentace nemovitosti musí v první řadě zaujmout a v dalším kroku ukázat, jak ve skutečnosti vypadá. Například volbou příliš širokého objektivu, které jsou často na mobilech, se na fotkách může zdát prostor větší (nafouknutější) než ve skutečnosti je, a to je podle mě špatně. Nemovitost musí co nejvíce odpovídat realitě a nezkreslovat. Mým cílem je, aby si klient dokázal reálně představit, jak prostor vypadá. Na fotkách a obzvláště ve videu samotném se poté snažím ukázat nejen celkový prostor, ale atmosféru místa, a vyvolat v lidech emoce.

Co byl podle tebe ten zlomový bod, že se realitní videa nyní těší mezi makléři takové oblibě?
Jedná se o další trend. Video je čím dál populárnější nejen v realitách a je to skvělý způsob, jak zaujmout a odlišit se od konkurence. Myslím, že velký podíl na tom mají i trendy sociálních sítí, které zvyšují rychlost konzumace a selekci informací klientů a tím se čím dál víc vydávají směrem k videu.

Matyáši, vnímáš realitní videa jako významný marketingový nástroj pro makléře?
Určitě ano. Pohyblivý obraz dokáže lépe zaujmout, navíc jeho prostřednictvím lze v krátkosti prezentovat více informací najednou. Lidé se tak narozdíl od psaného textu necítí zahlcení. A jako bonus je v rámci videa více prostoru pro kreativitu a tím i lepší znázornění atmosféry daného místa. Na druhou stranu by ale video mělo být součástí tradičních fotografií, na kterých si klient může prohlédnout prostory dopodrobna a projít si k nim veškeré potřebné a technické informace.

Co podle tebe odlišuje kvalitní profesionální prezentaci nemovitosti od té průměrné?
V první řadě profesionální obraz zaujme už na první pohled a je rozeznatelný od všech průměrných fotografií v nekonečném seznamu vyhledávaných nemovitostí. Profesionální prezentace nemovitosti obsahuje všechny potřebné informace a jasnou vizuální představu o tom, jak nemovitost vypadá. Klient i prodávající tak šetří čas a čas jsou peníze. Také samotný způsob, jakým jsou informace prezentovány, může rozhodnout o tom, jestli nemovitost klienta zaujme a rozhodne se pro investici či nikoliv.

Těším se na naší spolupráci.